Trendy w desingu mebli

Dzisiejszy i przyszły design charakteryzuje się daleko idącą prostotą zmierzającą do całkowitego minimum. Dlatego też współczesne tendencje oscylują wokół minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Panuje także moda na designerskie projekty z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w odświeżonej formie.
Dzisiejszy odbiorca chce mebli dostosowanych do jego zmiennych potrzeb, dlatego dziś meblując mieszkanie operuje się uproszczonymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy różnorodnie zestawiać. Modułowość i personalizacja mebli to kierunki, których teraz nie sposób pominąć.
Również natura gra pierwszoplanową rolę w najnowszych trendach w projektowaniu nie tylko w materii kolorystyki, ale także materiałów, posród których przeważają drewno, glina i kamień.Wciąż modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku ? najczęściej bieli z ciepłem naturalnego drewna. Przeważają jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej podkreśla ich naturalność i surowy wygląd, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Dominują również sentymentalne odwołania do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Oprócz nadmienionych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to nowość w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, coraz częściej pojawia się w ich towarzystwie oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, sterowane na odległość, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym wykreujemy unikalną atmosferę w naszym wnętrzu.