Przewody grzewcze z termoregulacją

Doskonałym wykorzystaniem na co raz chłodniejsze dni zapobiegającym zmarznięciu rur są przewody grzejne FreezeTec. Układ uzbrojony w te kable grzewcze daje pewność ,że będzie pracował poprawnie pod paroma zależnościami.

Przekrój rury, na którą będzie instalowany kabel nie powinna być dłuższa niż 50 mm. Musi być zastosowana izolacja na przewód wodny, minimalnie 10 mm maksymalne 2 cm. Istotne są także parametry w jakich będzie prowadzony montaż. Ciepłota ocieplanej przewodu wodnego nie powinna być wyższa niż 65 stopni, a minimalna temperatura miejsca instalacji -25 stopni. Przewód FreezeTec składa się z kabla grzejnego z zainstalowanym na jednym końcu termoregulatorem, którego skala załączania wynosi +3 stopnie, a wyłączenie następuje przy +10 stopniach. Fragment grzewczy może być długości 2-3-5-7-10-15-21-30 i 42 m. Do każdego z elementu grzewczego podłączony jest przewód zasilający o długości 1,5 m ukończony wtyczką.

Aby przewody funkcjonowały należycie należy je dopasować, w zależności od przekroju rury, zamontowanej ochrony oraz od najniższych temperatur minusowych będących w miejscu montażu może wyniknąć, że jedna nitka nie jest wystarczająca. Producent kabli opracował stosowną na ten cel tabele. Po sprecyzowaniu zapotrzebowania na dane rozwiązanie inicjujemy od ułożenia termostatu. Powinien on być umiejscowiony w punkcie narażonym na najniższą temperaturę. Albowiem on będzie decydował o pracy całego układu. Kiedy musimy ułożyć przewody grzewcze na rurociągi z PCV musimy zastosować pod przewodem grzejnym z warstwą klejącą pas aluminiowy, który osłania rurociąg przed ewentualnym stopieniem. Następnie zakładamy przewód grzejny.

Jeśli z obliczeń uwarunkowano zainstalowanie jednej wiązki to montujemy ją u spodu przewodu wodnego pod kontem 45 stopni i mocujemy taśmą instalacyjną. Gdy z wyliczeń wynika zamontowanie z owinięciem instalujemy tak aby przewody nawzajem się nie stykały. Tak zainstalowaną instalację zaklejamy na całej długości taśmą aluminiowa i ocieplamy otuliną. Tak ułożona instalacja da nam komfortowo przetrzymać całą zimę.