Piece Vailanta z zasobnikiem i sterownikiem – kwadratowa moc grzania

Zestaw pieca kondensacyjnego producenta Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym zasobnikiem 100l i regulatorem calorMatic 450 to pełne źródło grzania i podgrzewania wody dla pojedynczego obiegu grzewczego. Obiegiem może być zespół grzejników albo podłogówka. Tak skonstruowany pakiet umożliwia dostarczenie ciepła dla lokalu mieszkalnego o wielkości nawet 250 m2 i ciepłej wody użytkowej dla 2-3 osób.
Natomiast zestaw składający się z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego bufora o pojemności 100l i regulatora calorMatic 470 wraz z czujnikiem VR61 i modułem VR10 stanowi kompletny zestaw do zagwarantowania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania skonstruowanego z dwóch oddzielnych układów grzejnych. Obiegi mogą być dla przykładu grzejnikowe i podłogowe. Taki zestaw gwarantuje wystarczającą ilość ciepła dla lokali i apartamentów do 250m2. Wielkość zasobnika gwarantuje c.w.u do paru punktów odbioru jednocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji pieców podwyższa ich efektywność i pozwala na obniżenie rachunków w ogrzewaniu. Kocioł ma większą skuteczność przy 30% obciążeniu zyskuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) umożliwia zastosowanie procesu kondensacji również w procesie przygotowania ciepłej wody co pozwala na kolejne oszczędności. Dodatkową korzyścią jest możliwość dostosowania do innego parametru gazu poprzez przeregulowanie pieca. Kotły maja wbudowaną dwustopniową pompę sterowaną elektronicznie, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Zasobnik stojący Biawar Quattro, użyty w zestawach, ma pojemność 100l i wysoką klasę oszczędności energetycznej A ze stratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Ciekawy kwadratoway kształt współgra z formą pieca.
Sterowniki tygodniowe użyte w obu pakietach to calorMatic z tym, że model 450 nadzoruje pojedynczym obiegiem grzewczym i układem ciepłej wody, a 470 wraz z sterownikiem VR61- dwoma obiegami.
Tak skonstruowane pakiety to wysoka jakość zapewniona przez czołowych producentów z branży techniki grzewczej w wyjątkowej cenie, nie występującej w żadnej innej ofercie.