Grzejniki kanałowe

Kaloryfery podłogowe to komfort temperaturowy połączony z estetyką i najwyższą jakością – idealne rozwiązanie dla wymagających.
Design dzisiejszych wnętrz stwarza architektom coraz więcej problemów, często również brak przestrzeni na grzejniki ścienne, a tradycyjne powierzchniowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Idealnym sposobem w tej sytuacji są kaloryfery kanałowe. Układ ogrzewania kanałowego podłogowego nie zmniejsza przestrzeni, to najlepsze rozwiązanie z powodów estetyki. Można je dowolnie montować w pomieszczeniu, choć w większości przypadków montowane są najbliżej przeszkleń. Grzejniki podłogowe nie tylko doskonale ogrzewają pokoje, ale też osłaniają przed napływem chłodnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.
W odróżnieniu od ogrzewania podłogowego kaloryfery kanałowe mogą grzać wnętrza autonomicznie, szybciej też reagują na zmianę warunków w pomieszczeniu, będąc jednocześnie elementem prostym do zastopowania i regulacji.
Aquilo to seria grzejników Purmo przygotowana, by zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wykonane są w kilku odmianach ? z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które mają wyższą wydajność cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. Grzejniki podłogowe również mogą spełniać funkcję klimatyzatora i schładzać pomieszczenia. Są to specjalne linie Aquilo F2C jak i F4C.