Zasilany prądem bieżący podgrzewacz wody Amicus EPO2

Elektryczne podgrzewacze zimnej wody Amicus EPO2 to działające pod ciśnieniem urządzenia do ekspresowego, bieżącego ogrzania wody. Przepływowe podgrzewacze to niewielkich wymiarów i nie drogie urządzenia umożliwiające szybkie dostarczenie ciepłej wody użytkowej. Ich podstawową mocną stroną jest to, że nie są ograniczone wielkością bufora i pozwalają na używanie ciepłej wody użytkowej w jakimkolwiek czasie. Wyznacznikiem zamontowania do większej ilości miejsc poboru wody jest jedynie ich siła.
Firma Kospel w swojej ofercie proponuje model o uniwersalnym zastosowaniu, gdyż można go obracać i dzięki temu montaż umożliwiony jest zarówno nad i pod zlewem. Małe wymiary urządzenia umożliwiają instalacje generalnie w dowolnym miejscu.
Wbudowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator gwarantuje komfortowe użytkowanie oraz do 50% zaoszczędzonej wody i kosztów prądu. Połączone są do instalacji 230V. W zależności od dostarczania ciepłej wody użytkowej do miejsc poboru montuje się podgrzewacz od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku podłączenia do dwóch umywalek jednocześnie. Przy korzystaniu ze zlewozmywaka zalecane jest użycie urządzenia od 5,5kW. Wydajność urządzenia umożliwia uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.