Siatki do okna

Okres ferii i urlopów się rozpoczął. Wyjeżdżamy na ogródki, jeziorka i korzystamy z bytności z przyrodą. Nie są te kontakty przeważnie przyjemne. Przeważnie, wieczorami, gdy już staramy się zasnąć, dochodzi do nas uporczywe bzykanie. Komary! I wtedy wymyśliliśmy: a trzeba było zabrać ze sobą siatkę przeciw owadom.
Moskitiera to tylko siatka przepuszczająca powietrze , którą zamontowujemy w futrynie okiennej. Na około ramy mocujemy rzep. Ramę okna należy najpierw odtłuścić i pozbawić brudu. Po kilkunastu chwilach od instalacji taśmy rzepowej montujemy siatkę. Należy pamiętać, że nie może być ona za mocno naprężona. Wystające elementy moskitiery ucinamy ostrym nożem albo nożyczkami.

Przy wybieraniu właściwego rozmiaru siatki przeciw owadom należy zmierzyć środkowy rozmiar ramy okna. Siatki okienne przeciw owadom występują w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W współzależności od koloru ramy okna możemy zastosować wykonania w kolorze jasnym i ciemnym.
Inna wersja to montowana w poziomie zamykana belka zatrzaskowa o długości 100 cm instalowana na klej lub po prostu mocowana na gwoździe do wnętrza otworu drzwi do której załączamy 4 pasy. Belkę zatrzaskową w razie konieczności można przyciąć. Siatki pionowe o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone elementem obciążającym. Montujemy je tak, aby nachodziły na jedna na drugą.
Posiadający takie asortymenty śmiało powinniśmy czerpać z bliskości natury na wakacjach czy też w domu.