Uszczelnienia przeznaczone do ochrony rantów

Zabezpieczenie krawędzi to niebywale przydatny oraz odporny, a zarówno przystępny modus na osłonę niewyrównanych albo odstających krawędzi lub boków. Jest możliwość, by je stosować wszędzie tam, gdzie oczekiwana jest ochrona nieobrobionych zakończeń stali, tafli szkła, deski.

Możliwość wskazania koloru prowadzi do tego, że, że zwykłe osłonięcie może okazać się i atrakcyjnym elementem wykończeniowym i częścią aranżacji, a nie jedynie być potrzebnym do stosowania przedmiotem.
Uszczelnienia te często zrobione są z EPDM, PVC, silikonu, neoprenu w kształcie przywołującym literę ?U?. Właściwości i przymioty fizyczne i chemiczne wymienionych surowców wskazują na warunki, w jakich może działać osłona. Posiadają wysoką odporność na warunki zewnętrzne (promienie UV, temperatura) i oddziaływanie wielorakich mieszanek. Uszczelki na brzegi grają rolę blokady przed strumieniem wody, parą, pyłem, nawet substancjami typu oleje lub benzyna. Wszystko to sprawia, iż są doskonałym pomysłem uszczelniającym.

O typie zastosowanej uszczelki rozstrzyga grubość krawędzi, na której ma być mocowana. Szczegóły odnoszące się do wymarów i promieni wyginania umożliwiają dobrać z najdokładniej zabezpieczenie w zależności od potrzeb i wymagań. Uszczelki te w cząstce mocującej posiadają stalowe zbrojenie zapewniające bardzo pewne mocowanie, jakie zaciska się na brzegu elementu nośnego. Unikalna technika tworzenia rdzenia sprawia, że mimo stosowania metalowego wkładu, uszczelki te są niezmiernie elastyczne i można je zgiąć w wybranej powierzchni.