Samoprzylepne taśmy antypoślizgowe

Taśmy antypoślizgowe dedykowane są do montażu we wszystkich miejscach, gdzie istnieje ryzyko potknięcia się i wypadku. Aplikuje się je na stopniach, posadzkach, by zmniejszyć niebezpieczeństwo i niebezpieczeństwo wypadku. Funkcjonują jako odpowiednie do stosowania na wielu odmianach podłóg ? z betonu, marmurowych, z drewna, z ceramiki i kamiennych. Szczególny polimerowy nośnik taśmy wraz z powierzchnią samoprzylepną powodują, iż montaż taśmy możliwy jest na każdej posadzce.

Posiadają wielofunkcyjne zastosowanie – do zastosowania wewnętrznego i na zewnątrz na stopniach, posadzkach i ciągach komunikacyjnych, w wielu odnogach przemysłu: budownictwie, transporcie, przemyśle stoczniowym, motoryzacyjnym.

Na zewnątrz niebezpieczeństwo wypadku rośnie w czasie jesienno – zimowym, gdy to woda, lód i śnieg dodatkowo potęgują zagrożenie przewrócenia się. We wnętrzach charakter posadzki i ułożenie skutkuje, że powstaje przymus zwiększenia tarcia w lokalizacjach najbardziej uczęszczanych, czy to w budynkach ogólnodostępnych, czy też w prywatnych domach.

Samoprzylepne taśmy antypoślizgowe dostępne są w krążkach o szerokości 25 oraz 50 mm w wielu kolorach. Osiągalna jest również wersja przeźroczysta. Daje to sposobność dopasowania taśmy do każdej posadzki, tak by była jak najmniej zauważalna, bądź odmiennie – aby wypełniała funkcję taśmy oznaczeniowej odmiennością barw wskazując na miejsca najbardziej zagrożone.