Purmo Aqulo F1P 90x260x1750mm, czyli grzejnik kanałowy o podwyższonej wydajności z dmuchawą.


Grzejniki montowane w podłodze to najlepszy koncept na grzanie w pomieszczeniach o znacznych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak przestrzeni na montaż grzejników na ścianie. Jest tak, że w nowoczesnych przestronnych wnętrzach grzejniki montowane w podłodze to jedyny sposób na pokrycie zapotrzebowania pomieszczenia na ciepło, ponieważ posiadają dużo większą wydajność niż klasyczne ogrzewanie grzejnikowe. Grzejniki ścienne o dużej wydajności cieplnej mają zwykle znaczne gabaryty i trudniej je wbudować w przestronne pokoje.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montażu w podłogach grzanych wnętrz. Wzmocniony wymiennik ciepła zamontowany jest w stalowej wannie, jaką wpuszcza się w przygotowanym do tego punkcie w posadzce. Kaloryfer ten jest wyposażony w cichobieżne wentylatory w ilości dostosowanej do wielkości wymiennika, zapewniające wymuszony ciąg ciepła i przez to odpowiednio większą moc cieplną grzejnika. Przykładem wskazanego rodzaju grzejników kanałowych jest Purmo Aquilo F1P 90x260x1250mm.


By prawidłowo podłączyć kaloryfer do instalacji elektrycznej nieodzowny jest transformator, z tego powodu, że wentylatory zasilane są napięciem 12V. W dodatku obowiązkowym wyposażeniem jest regulator sterujący pracą wentylatora. Wytwórca proponuje zróżnicowane odmiany wyposażenia w zależnosci od zaawansowania funkcji (regulator ręczny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dopełniającym elementem, jaki należy umieścić na kaloryferze jest kratka osłaniająca. W tym wypadku producent również proponuje duży zakres produktów – od kratek drewnianych poprzez aluminiowe, aż do najwyższej jakości i odporności: ze stali szlachetnej.