Piece Immergas kondensacyjne

Kalkulując nabycie pieca z zasobnikiem do rezydencji trzeba, oprócz dobranie właściwej mocy urządzenia należy pogłówkować nad rozmiarem i rodzajem pojemnika ciepłej wody użytkowej. Pakiet taki zrealizuje dwie role podprowadzi ciepło i ciepłą wodę użytkową.

Przy wyborze mocy pieca należy dołożyć zasób ok 25% mocy na nagrzanie bufora.

rozmiar zbiornika powinna być na tyle pojemna by jednorazowo udostępnić wszystkim mieszkańcom potrzebną ilość ciepłej wody. By dokładnie to wyliczyć mnoży się ilość domowników na stale zamieszkujących przez 35l na osobę ? gdy korzystamy z prysznica lub przez 50l na osobę gdy cenimy kąpiele w wannie. Czym pojemniejszy bufor tym większą winien posiadać otulinę. Dziś fabrykowane są zasobniki w podwójnej osłonie co łagodzi ubytek temperatury. Przy jego dopasowaniu nie należy ?oszczędzać?. Obiegowe pogłoski o kosztowności korzystania z dużego bufora nie nie ma poparcia w szczegółowych obliczeniach. Mamy natomiast gwarancję dużego luksusu ciepłej wody dla wszystkich mieszkańców domu, wyższą trwałość zbiornika na wodę z powodu na mniej liczne osadzanie się osadu a co ważne bezpieczeństwo dla pociech w ochronie przed oparzeniem.

W przypadku zastosowania solarów lub innego, alternatywnego źródłado podgrzewania zbiornika winno się podłączyć typu z dwoma spiralami.