Maty grzejne pod płytki

Kto z nas stojąc nagą nogą na kafelkach nie narzekał na uczucie chłodu.

Jakże miło by było stać i czuć komfort pod nogami.

Naturalnie, że istnieje taka opcja. Trzeba tylko przed montowaniem płytek ułożyć matę grzewczą. W owym celu powinno się zastosować matę grzejną o wydajności 100 lub 160 W/m2. O ile stosując moc 100 W/m2 powinniśmy liczyć na komfort pod nogami o tyle przy użyciu maty o mocy 160W/m2 ciepło jest większe. Maty grzejne Elektra występują w kręgach o szerokości 0,5m. Wersje o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co daje 12m2 obszaru. W przypadku mat grzewczych 160W długość maksymalna zajmuje 20m czyli 10m2 obszaru. Obydwie wydania mat grzewczych mogą występować zarówno jednostronnie jak i z dwóch stron podłączane. W pakietach można je kupić także z programowalnym, tygodniowym regulatorem cyfrowym. Sterownik taki pozwoli na dokładne zaprogramowanie czasu doby w których mata grzejna ma bezsprzecznie funkcjonować.

W pakietach mat grzejnych ze sterownikami przekazana jest także pucha podtynkowa do sterownika, kablowy receptor temperatury i odcinek rury karbowanej do ułożenia czujnika temperatury podłoża.

Przed montażem należy pieczołowicie obliczyć żądany metraż. Mat nie montujemy pod fragmentami na ciągle zastawionymi (szafki stojące, wanna, suszarka, kuchenka), można je natomiast położyć bezpośrednio pod prysznicem w wersji bez kabiny. Dla prostszego wykonania warto naszkicować w skali układ pokoju wraz ze wszystkimi składnikami na stale zastawionymi, a później rozplanować ułożenie maty grzejnej.