Klimatyzator do ogrzewania

Wybór urządzenia klimatyzacyjnego zależy od kilku elementów: opcji zamontowania, wielkości chłodzonej przestrzeni oraz funkcji dodatkowych. typowe systemy klimatyzacji w wersji split wymagają montażu jednostki na budynku. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na moduł zewnętrzny oraz rozprowadzić do pomieszczeń instalację z czynnikiem chłodzącym do zasilania urządzeń wewnętrznych.

Zakładając na zewnątrz jednostkę zewnętrzną należy mieć na uwadze że poziom hałasu na granicy naszej posesji nie może przekroczyć 50dB. Należy przeliczyć dodatkowo wartości z karty technicznej w zależności warunków zabudowy. Elementy pokojowe klimatyzatora mogą być zamontowane jako ścienne lub sufitowe.

Warto zobaczyć np.:Klimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 6,45/6,45kW. Moc chłodząca w największej mierze zależy od wielkości chłodzonej przestrzeni. Typowo zakłada się wartości na poziomie 80-120 W mocy chłodzącej na m2 przestrzeni użytkowej dla wysokości 2,65m. Ogromny wpływ ma także ilość światła słonecznego a tym samy okna. W lokalach wykorzystywanych prze grupy osób należy także uwzględnić ich ilość oraz moc na poziomie 150-230W od osoby w zależności od wykonywanych czynności.

Z funkcji dodatkowych warto wybrać opcję grzania. Współczesne klimatyzatory w potrafią efektywnie dogrzewać pomieszczenie w okresach przejściowych a nawet przy lekkiej zimie. Koszt ogrzewania klimatyzatorem jest dwa razy niższy niż konwektorami elektrycznymi.