Kaloryfery Purmo

Kaloryfery pokojowe to typowe stosowane modele w domowym ogrzewaniu wodnym. Urozmaicony wachlarz rozmiarów i rodzai podłączeń pozwala na dostosowanie do wszelakiego projektu. Kaloryfery pokojowe mogą być produkowane w wersji poziomej jak i pionowej. Wysokości kaloryferów poziomych wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Produkowane są one w wersji z podłączeniem z boku lub od dołu. Rozstaw przyłączenia z boku to efekt różnicy całkowitej wysokości grzejnika po odjęciu 5 cm. Rozstaw jest istotnym czynnikiem przy dopasowaniu grzejnika na unowocześniane instalacje grzejne. Złe dopasowanie przyłącza wiąże się z extra modyfikacjami. Wszechstronność typów pozwala na podłączenie tak z prawej jak i z lewej strony. Kaloryfery z podłączeniem dolnym posiadają większą możliwość podłączenia. Kanon określa podłączenie dolne zlokalizowane od spodu grzejnika płytowego w odległości 8 cm od rantu. Opcjonalnie grzejnik ma dodatkowo 4 końcówki do podłączenia z boku. Grzejniki Compact są uniwersalne i można je obracać tylko odmiana jedno-płytowa wymaga określenie strony podłączenia od dołu. Normę stanowi podłączenie z prawej stronie. W komplecie z kaloryferem płytowym dodawane są zaślepki, odpowietrzniki i zawieszenia.

Na dodatek kaloryfery płytowe z podpięciem od spodu mają fabrycznie zamontowane wkładki termostatyczne. Siła grzejnika w zakresie jednego rozmiaru wzrasta dokładając dodatkową płytę, zwiększa się wówczas grzejnika grubość. Grzejniki montowane poziomo występują w wersji ozdobnej doklejona płyta z przodu i nie ma przeszkód by zakupić je w różnych kolorach. Grzejniki pokojowe ozdobne nie są wielofunkcyjne i miejsce podłączenia powinno się ustalić przed zakupem. Grzejniki płytowe montowane pionowo, mogą mieć maksymalną wysokość nawet 2300mm a szerokość ich kształtuje się od 300 do 750mm.

Tak jak i w wersji poziomej, siłę dodaje się zwiększając jego grubość. Kaloryfery pokojowe montowane pionowo mają standardowo podłączenie dolne pośrodku kaloryfera, ale istnieje alternatywa podłączenia go na skraju grzejnika. Tak, jak i w alternatywnych typach jest możliwość kupić grzejnik w bogatej ofercie barwnej oferujące zwykłe, metalizowane czy też strukturalne kolory.
Grzejniki pokojowe pokojowe montowane poziomo i pionowe ze względu na swoją dobitną spektrum wymiarów i form ukoją oczekiwania najbardziej kapryśnego klienta.