Grzejniki higieniczne

Egzystujemy w coraz bardziej pozbawionych bakterii warunkach. Ograbieni z bytności z zarazkami nie nabieramy odporności. Plonem tego są częstsze zapaści na uczulenia. Koniecznością zmagania się z taką chorobą jest zachowanie porządku. W pokojach ogrzewanych typowymi kaloryferami jest to na tyle utrudnione, że kaloryfery wyposażone są w elementy trudne do wyczyszczenia. Na elementach grzejnych i kratownicach zbiera się dużo pyłu i zanieczyszczeń. Poza tym jest on w okresie grzewczym ocieplany co pogłębia szkodliwość kurzu skumulowanych na grzejniku. Dogodnym typem grzejnika, ułatwiającym proste oczyszczanie jest wersja sanitarna. Model owy, z uwagi na nieobecność radiatorów i dystansujące zawieszenia pozwala na łatwiejszy dostęp, a co za tym idzie również zapewnienie higieny. Kaloryfery higieniczne mają użytek wszędzie tam, gdzie higiena i porządek ma szczególne oznaczenie. Montowane są więc w ambulatoriach, lecznicach, gabinetach lekarskich, a także co raz częściej i w domach.
Kaloryfery higieniczne , tak jak i standardowe modele, występują w obszernej ofercie rozmiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z standardowe, mogą być zasilane od dołu (wersja V) jak i z boku. Moc podnosi się dokładając kolejną płytę grzejnika,może być ich góra 3. Do kaloryferów sanitarnych przeznaczone są specyficzne zapewniające odstęp zawieszenia, które powinno się dokupić osobno. Dla osób ceniących innowacje jest możliwość wykonania w kolorze. Kaloryfery te można zamówić w wersji dekoracyjnej z gładką czołową płaszczyzną.
Reasumując, tam gdzie konieczne jest zachowanie porządku w miejsce typowego kaloryfera zakładamy właściwej mocy grzejnik higieniczny . Jesteśmy w stanie go zamówić również w wersji dekoracyjnej i w jakimkolwiek kolorze. Pamiętamy o wyborze właściwych zawieszeń.