Gniadka wodoszczelne Scame

Rozmyślając o uszczelkach i uszczelnieniach zwykle wizualizujemy paski z gumy wykorzystywane do zapobiegania przeciągom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny w swoim rodzaju pomysł na wykorzystanie tych materiałów. uszczelki, szczególnie te z gumy i silikonowe, zabezpieczają przed wejściem wody i wilgoci do wnętrza różnorodnych mechanizmów i gniazd elektrycznych, co zapobiega zwarciom i spięciom w instalacjach elektrycznych. Doskonałe zabezpieczenia dające maksymalne zabezpieczenie możemy odszukać w różnych odmianach gniazd elektrycznych.

Gniazdko wodoszczelne jest wytwarzane w klasie szczelności IP66. Daje możliwość zabezpieczenia po włożeniu wtyczki,a zacisk silikonowy uszczelnia miejsce dojścia kabla do gniazdka. Zapewnia to bezpieczne wykorzystywanie nawet w warunkach wysokiej wilgotności, zapylenia, w czasie ulewy. Wyjątkowy ruchomy układ gniazdka daje możliwość załączenia zarówno wtyków kątowych jak i prostych.

Gniazdo z serii Scame Protecta również ma typ szczelności IP66 i jest możliwość,by je zakupić w zestawie z puszką do montażu natynkowego lub również zamocować podtynkowo w tym przypadku wymagana będzie dodatkowa puszka podtynkowa. W kontraście do wspomnianego wcześniej Domo Plusa Protecta zachowuje największą klasę szczelności po zamknięciu gniazdka przy podłączeniu wtyczek kątowych.

Uszczelnienia tych gniazd dają najwyższe zabezpieczenie i jest możliwość, by je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie panuje wysokie niebezpieczeństwo, ze gniazdko będzie poddane działaniu trudnych warunków: okolice basenów, myjnie.